Jakie pędzle do makijażu wybrać? Kilka przydatnych wskazówek

Nie brakuje kobiet, które nie wyobrażają sobie wyjścia z domu bez makijażu. Zanim wyruszą one do pracy lub do innego miejsca, zawsze bardzo starannie podchodzą do jego wykonania, aby mieć pewność, że zostanie zachowana odpowiednia staranność i estetyka. Każda kobieta w swojej łazience ma pod ręką pędzle do makijażu. Nie ma szans na to, aby makijaż wykonać poprawnie, jeżeli takich dodatkowych akcesoriów nie będzie pod ręką.

Jakie pędzle do makijażu wybrać spośród tak szerokiej oferty?

Do dyspozycji są różne pędzle, które różnią się grubością, wielkością. Niektóre mają czubek ścięty pod odpowiednim kątem. Nie dziwne, że patrząc na taką mnogość produktów, wiele osób ma wątpliwości co do tego, jak je w odpowiedni sposób wykorzystać. Oto kilka instrukcja dla kobiet chcących mieć pewność, że staną się posiadaczkami właściwych akcesoriów. Podczas malowania przydadzą się następujące pędzle:

  • do podkładu – wyróżnia się tym, że ma gęste, zwarte włosie. Można postawić na ten, który ma płaski lub okrągły kształt.
  • do pudru – wyróżnia się tym, że jego główka jest zaokrąglona, a do tego bardzo mięsista. Można wykorzystać go przy pudrach sypkich i sprasowanych.
  • do nakładania bronzera i różu – jest zdecydowanie mniejszy niż ten do pudru. Główka może być lekko ścięta lub też mieć spiczasty kształt.
  • do ust – pędzelek niewielkich rozmiarów z płaską główką.

Pędzle do makijażu oczu

Tym pędzlom warto poświęcić nieco dłuższą chwilę, ponieważ jest ich kilka rodzai. Warto je poznać, aby mieć świadomość tego, jak prawidłowo nałożyć cienie do powiek i nie tylko.

Mały, płaski pędzelek o lekko zaokrąglonej końcówce to ten, który wykorzystuje się do samych cieni do powiek. Bardzo ważny jest także pędzel z zaokrągloną główką o dość gęstym włosiu, który także jest niewielkich rozmiarów. Ten pędzel należy wykorzystać do konturowania oczu, czyli do rozcierania wcześniej nałożonych cieni. W ten sposób będzie można uzyskać ciekawy efekt. Nie można zapominać o bardzo cienkim pędzelku, który pomoże w odpowiednim wyrysowaniu brwi. Należy podkreślić ich kształt, aby makijaż prezentował się jeszcze lepiej. Do eyelinera dedykowany jest ten najcieńszy pędzelek, który sprawi, że żadna osoba nie będzie miała problemu z nałożeniem kresek.

Czy pędzle do makijażu są potrzebne?

Makijaż można by wykonać bez obecności pędzli. Trzeba mieć jednak świadomość tego, że nie będzie on prezentował się w sposób efektywny. To dzięki nim nałożenie kosmetyków staje się bardziej precyzyjne niż w przypadku wykorzystania do tego własnych palców. Warto korzystać z takich pędzli, zwracając uwagę na ich jakość wykonania, dzięki czemu będzie można z nich korzystać przez długi czas.