Jak zrobić makjiaż w domu? Poradnik dla początkujących

Makijaż jest w stanie odjąć lat, podkreślić zalety twarzy, ale także ukryć to, co dla innych nie powinno być widoczne. Nie każda kobieta ma jednak świadomość tego, jak zrobić makijaż w domu, aby prezentował się w odpowiedni sposób. Oto kilka wskazówek, które mogą przydać się osobom, chcącym wykonać piękny makijaż na co dzień. Przydadzą się do tego dobre jakościowo kosmetyki, pędzle do makijażu oraz lusterko, aby móc na bieżąco obserwować to, co się wykonuje.

Jak zrobić makijaż? Co na początek?

Należy pamiętać o tym, że makijaż należy zawsze wykonywać na oczyszczoną twarz. Jest to ważna czynność, która powinna być wykonana rano i wieczorem, dzięki czemu cera będzie prezentowała się lepiej. Oczyszczanie można wykonać tonikiem i płynem micelarnym, które mają także właściwości nawilżające. Dopiero potem można pomyśleć o wykonaniu makijażu.

Pierwszą rzeczą, którą należy nałożyć, jest primer. Mały i kompaktowy kosmetyk, którego zadaniem jest przedłużenie trwałości makijażu. Jego obecność sprawia, że wszelkiego rodzaju kosmetyki malujące nie będą stanowić tak dużego obciążenia dla skóry, a sam make upy będzie wydawał się lekki i rześki.

Dopiero po wchłonięciu primera, można pomyśleć o nałożeniu bazy. Do dyspozycji są bazy matujące, rozświetlająco-nawilżające, zmniejszające widoczność porów, z filtrem SPF. Ważne jest to, aby bazę nakładać od środka w kierunku linii włosów i do dołu. Po bazie przyjdzie czas na to, aby nałożyć korektor, który będzie w stanie ukryć wszystkie niedoskonałości, jakich na skórze często nie brakuje. Bazę i korektor można wklepać w skórę opuszkami palców, ale także z pomocą specjalnych gąbeczek.

Jak zrobić makijaż do noszenia na co dzień?

Czas na to, aby wykorzystać bronzer, który należy nałożyć wzdłuż kości policzkowych. Trzeba do tego wykorzystać odpowiednie pędzle do makijażu, nie zapominając także o tym, że bronzer musi znaleźć się także wzdłuż linii włosów i żuchwy, tworząc z jednej i drugiej strony literę E. Po nałożeniu tego kosmetyku przyjdzie czas na róż do policzków, który będzie w stanie sprawić, że twarz nabierze kolorytu i przyjemniejszego odcienia. Róż – tak samo jak bronzer – należy nałożyć pędzlem, który dedykowany jest do tej czynności.

Teraz czas na to, aby podkreślić rzęsy i brwi. W tym celu przyda się tusz (do wyboru jest m.in. ten, który będzie podkręcać rzęsy) oraz specjalna kredka do brwi, która pomoże je rozczesać. Po nałożeniu tych kosmetyków, przyjdzie cień do powiek. Można zastosować jeden kolor lub dwa, zawsze pamiętając o tym, że jasny odcień nakłada się na ruchomą część powieki, a ciemny na końcówkę.

Finalną częścią procesu jest puder, który będzie miał za zadanie utrwalenie całego makijażu.

Przeczytaj koniecznie artykuł: https://ladytorebka.pl/pedzel-do-makijazu-co-trzeba-wiedziec-przed-wyborem/