Jak schudnąć z twarzy – poznaj sprawdzone metody

Wiele osób odchudzających się i chcących poprawić swój wygląd skupia się przede wszystkim na wysmukleniu twarzy. Szczupła twarz bezpośrednio przekłada się na ogólną prezencję i pozwala lepiej poczuć się we własnym ciele. Przedstawiamy najlepsze metody wyszczuplania twarzy, które sprawdzą się u kobiet w każdym wieku.

Jak schudnąć z twarzy – zdrowa dieta i ćwiczenia

Proces odchudzania wymaga kompleksowego podejścia do zadbania o swój organizm. Utrata tkanki tłuszczowej zgromadzonej w obrębie twarzy jest ściśle związana z odchudzaniem się również w pozostałych częściach ciała. Zdrowa dieta i aktywność fizyczna to klucz do uzyskania dobrych efektów.

Jak schudnąć z twarzy poprzez dietę?

Zmiany dietetyczne wymagają przede wszystkim odstawienia produktów wysoko przetworzonych, słodkich napojów i słodkich przekąsek. W pierwszej kolejności należy całkowicie zrezygnować z fast foodów i słodyczy. Odpowiadają one bowiem za dostarczanie dużej ilości tłuszczy i niezdrowych węglowodanów. Tym samym prowadzą do nagromadzenia się tkanki tłuszczowej w obrębie twarzy i pozostałych części ciała. Dobrym wyborem może być zastąpienie niezdrowych produktów owocami, warzywami czy orzechami. W ten sposób uda się nie tylko zgubić nadmiar kilogramów, ale również poprawić ogólną prezencję i kondycję cery. Bardzo szybko wzrośnie zatem samoocena i radość z życia.

Odpowiednio dobrany plan treningowy

Wprowadzając zdrowe nawyki żywieniowe warto także zadbać o aktywność fizyczną. Regularne ćwiczenia bezpośrednio przekładają się na lepszą prezencję i pozwalają przyspieszyć proces gubienia tkanki tłuszczowej. W procesie odchudzania najlepiej zdecydować się na ćwiczenia kardio oraz siłowe. Najlepiej postawić na codzienne ćwiczenia przez minimum 30 minut. Mogą one obejmować treningi na siłowni, bieganie, crossfit lub wiele innych rodzajów aktywności. Kluczowe dla uzyskania dobrych efektów i zauważenia pozytywnych zmian jest zadbanie o regularność treningów. Trening nie musi być bardzo intensywny, ale ważne jest, aby każdego dnia poświęcić chwilę na aktywność.

Ćwiczenia mięśni twarzy

Dobrym pomysłem może być także stosowanie dodatkowych ćwiczeń mięśni twarzy. W ten sposób można wzmocnić efekt uzyskiwany przez dietę i aktywność fizyczną. Przykładowe ćwiczenia to:

  • Oklepywanie policzków – należy nabrać powietrza w usta i wydąć policzki, a następnie oklepywać je opuszkami palców.
  • Nadymanie policzków – ćwiczenie polega na nabraniu powietrza i przesuwaniu tego od jednego policzka do drugiego. Ćwiczenie należy wykonywać po 5 razy na stronę.
  • Wymawianie samogłosek – obejmuje głośne wymawianie samogłosek przy jednoczesnym maksymalnym rozciąganiu ust.
  • Szerokie otwieranie oczu – polega na maksymalnym otworzeniu oczu bez podnoszenia brwi i marszczenia czoła. Następnie należy zamknąć oczy i po chwili ponowić ćwiczenie.

Poświęcenie na ten rodzaj ćwiczeń około 5-10 minut dziennie pozwoli ujędrnić skórę twarzy i poprawić jej kształt.

Zrezygnowanie z soli

Odpowiedzią na pytanie jak schudnąć z twarzy może być również ograniczenie spożycia soli. Bardzo często efekt napuchniętej twarzy wynika z zatrzymania dużych ilości wody w organizmie. Całkowite zrezygnowanie z soli i zastąpienie jej ziołami skutkuje zatem znaczną poprawą prezencji i pozwala na szybkie uzyskanie efektu smukłej twarzy. Dodatkowo sól niekorzystnie wpływa na organizm i ograniczenie jej spożycia, przekłada się na lepsze samopoczucie.

Odstawienie alkoholu

Kolejnym produktem, który negatywnie wpływa na smukły wygląd twarzy jest alkohol. Podobnie jak sól prowadzi do gromadzenia wody w organizmie. Dlatego też w procesie odchudzania twarzy bardzo ważne jest całkowite zrezygnowanie z wszelkich napojów alkoholowych.

Podsumowanie

Odchudzanie twarzy może być zatem procesem, przez który łatwo będzie przejść i zgubić zbędne kilogramy. Wystarczy jedynie zastosować się do kilku prostych zaleceń i wprowadzić kilka zmian w życie. Poprawi się dzięki temu nie tylko wygląd i owal twarzy, ale również samopoczucie, a skóra zyska jędrność i jednolity kolor.