Jak dbać o włosy po koloryzacji?

Koloryzacja włosów jest najpopularniejszym zabiegiem fryzjerskim. Rzeczywiście Polki uwielbiają farbować włosy i często robią to w domu. Jednak, czy to zawsze dobry wybór? Jak dbać o włosy po koloryzacji? Jaka koloryzacja jest obecnie najmodniejsza? Poznajcie odpowiedzi na te ważne pytania.

Czy farbowanie włosów w domu to dobry wybór?

Farbowanie włosów w domu to nic złego. A wręcz przeciwnie – można osiągnąć naprawdę świetny efekt, a przy tym sporo zaoszczędzić. Chyba nie musimy nikogo przekonywać, że zabiegi koloryzacji w salonie fryzjerskim są bardzo kosztowne, a i tak nie zawsze jesteśmy zadowolone z efektu. Obecnie dostępne w drogeriach farby są naprawdę świetne. Można wybrać zarówno te z amoniakiem, jak i bez. Co daje amoniak? Otóż w dużej mierze odpowiada on za trwałość koloru. Jednocześnie zapewnia bardziej intensywny zapach. Amoniak może uczulać, stąd zawsze należy wykonać próbę uczuleniową. Do wielu farb dodawane są także olejki roślinne, dzięki którym nie dochodzi do tak dużego obciążenia włosów. Oczywiście mogą wystąpić pewne problemy, a mianowicie jeżeli do tej pory nie farbowałyście włosów w domu, to zamiast od razu sięgnąć po farbę, postawcie na szampon koloryzujący. Problematyczne może być też wykonanie refleksów czy pasemek w kilku odcieniach. Ale nie oznacza to wcale, że sobie nie poradzicie. Warto obejrzeć kilka tutoriali, a potem można już przejść do pracy.

Jak dbać o włosy po farbowaniu?

Podstawą pielęgnacji włosów po farbowaniu jest oczywiście ich właściwie nawilżenie. Do tego celu najlepiej wybierać kosmetyki z dodatkiem dużej ilości olejków roślinnych i owocowych. Koniecznie sięgnijcie także po olejek kokosowy i raz w tygodniu wykonajcie olejowanie włosów. Należy olejek kokosowy nakładać na oczyszczone, świeże włosy. Ponadto, aby nie spływał, warto spiąć włosy czy zapleść warkocz. Dodatkowo przyda się czepek ochronny. Olejek pozostawiamy na włosach przez około godzinę. A jeżeli włosy są bardzo zniszczone, to nawet na całą noc. Potem spłukujemy letnią wodą i myjemy włosy metodą OMO. Ta metoda jest trzyetapowa. Na początek myjemy włosy odżywką z kwasem hialuronowym. Po jej spłukaniu aplikujemy szampon, np. z dodatkiem olejków roślinnych. A na koniec nakładamy maskę z ceramidami, która odbudowuje mikrouszkodzenia we włosach. Oczywiście warto także nakładać na końcówki olejek roślinny, choćby kokosowy bądź też stosować jedwab w płynie. Ograniczajcie stylizację na ciepło. Jeżeli już prostujecie czy suszycie włosy, to zawsze stosujcie kosmetyki termoochronne.

Jaka koloryzacja jest obecnie najmodniejsze?

Moda zmienną jest i nieraz to co było w zeszłym sezonie, już teraz modne nie jest. Czasami moda potrafi niezbyt pozytywnie zaskoczyć, wystarczy tylko wspomnieć o żółtych odcieniach blondu, które były na fali, a obecnie są passe. Na szczęście aktualnie trendy fryzjerskie są naprawdę świetne. Oczywiście modne jest nadal zimne kakao. Koloryzacja prosta, ale i elegancka. Możecie również zdecydować się na sombre, w którym dominują chłodne odcienie blondu z dodatkiem miodowych refleksów. Jeżeli preferujecie jeszcze ciemniejsze włosy, to możecie zdecydować się na brązy, ale w wersji 3D, czyli pełne refleksów. Gwarantujemy, że w tych trzech koloryzacjach każda kobieta będzie prezentować się obłędnie. Wbrew pozorom nie trzeba z nich rezygnować, nawet mając ziemistą cerę.