Jaki powinien być dzienny makijaż do pracy?

Jaki powinien być dzienny makijaż do pracy? Przede wszystkim powinien być lekki. Dobrze również postarać się o to by nie obciążał cery, a wręcz przeciwnie działała na nią pielęgnująco. Jak zatem wykonywać codzienny makijaż do pracy? Jakich kosmetyków używać i które pędzle do makijażu wybrać?

Codzienny makijaż do pracy – jaki powinien być?

W przypadku wielu zawodów zbyt mocny make-up do pracy nie jest mile widziany. Dlatego do wykonywania obowiązków zawodowych należy nakładać delikatny, subtelny makijaż, najlepiej taki, który będzie podkreślał naturalne piękno kobiety. Oczywiście można stawiać na drobne mocne akcenty (np. czerwone usta) jeżeli nie ma ku temu przeciwwskazań. Jednak we wszystkim należy zachować umiar i dobry smak.

Dobry makijaż do pracy powinien podkreślać urodę, jednak musi też wyglądać możliwie jak najbardziej naturalnie. W przypadku oczu dobrym wyborem będzie jednokolorowy makijaż w stonowanej kolorystyce.

Wyrównanie i rozświetlenie kolorytu skóry, czyli o tym jak zrobić piękny i naturalnie wyglądający makijaż dzienny do pracy

Niezależnie od tego, czy makijaż wykonywany jest na dzień, czy na wieczór zawsze pierwszym i najważniejszym jego etapie będzie pielęgnacja. Dobry krem nawilżający to podstawa do tego, by makijaż doskonale prezentował się przez cały dzień, wyglądał bardziej świeżo i naturalnie. Jeżeli poza nawilżeniem chcemy osiągnąć też efekt rozświetlenia należy sięgać po produkty o właściwościach nawilżająco – rozświetlających. Niezbędnym kosmetykiem będzie również odpowiednio dobrana pod potrzeby cery baza pod makijaż (lub pod cienie jeżeli wykonywany jest mocniejszy makijaż oka). Do ukrycia niedoskonałości przyda się korektor, a wykończeniem całego makijaży będzie puder – matujący lub rozświetlający, dobrany do potrzeb skóry. Włączając w makijaż konturowanie, w kosmetyczce powinien znaleźć się również róż, bronzer czy rozświetlacz.

Poza kosmetykami, przy codziennym make-up’ie niezbędne będą również dobrej jakości pędzle do makijażu, gąbeczki oraz wszelkiego rodzaju inne akcesoria niezbędne w czasie jego wykonywania.

O czym warto pamiętać, wykonując codzienny makijaż do pracy?

Zanim zostanie wykonany makijaż, należy wykonać odpowiednią względem potrzeb skóry pielęgnację. Dopiero później można nałożyć bazę i w dalszej kolejności wybrane kosmetyki kolorowe:
  • podkład (nakładany gąbeczką lub pędzlem, który ma za zadanie wygładzić cerę i zatuszować niedoskonałości),
  • rozświetlający korektor (aplikowany pod oczy, na brodę i środek czoła),
  • bronzer (najlepiej wygląda pod kośćmi policzkowymi, na skroniach, nosie i żuchwie),
  • róż (na szczyt kości jarzmowych),
  • kredka i/lub mydełko do brwi.

Do makijażu niezbędne jest też wykończenie – najlepiej dobrej jakości matującym pudrem zapobiegającym wyświecaniu się twarzy w ciągu dnia. Dla utrwalenia efektu można dodatkowo wykorzystać fixer.

Pędzle, gąbeczki, dobrej jakości kosmetyki i odpowiednie nawilżenie skóry – to podstawa każdego codziennego makijażu do pracy. Znając zasady jego tworzenia, można wykonać wyjątkowo trwały make-up, który w czasie wykonywania obowiązków zawodowych będzie się prezentował nienagannie i co najważniejsze naturalnie.