Jak zrobić koka — kilka sprawdzonych sposobów

jak zrobić koka

Chyba każda z Pań, miała okazję samodzielnie spinać włosy w koka. Wszystkie osób, które kiedykolwiek próbowały upiąć włosy w ową fryzurę wiedzą, że początki bywają trudne. Choć wydaje się ona być stosunkowo prosta do wykonania, zrobienie jej na samej dobie po raz pierwszy może stanowić nie lada wyzwanie. Poza tym w obecnych czasach możemy wyróżnić od groma różnego rodzaju koków, co wcale nie ułatwia wyboru tego jednego, odpowiedniego dla nas upięcia. W takim razie jak zrobić koka? Czy kok pasuje każdemu? Na jakie okazje ta fryzura sprawdzi się najlepiej?

Jak zrobić koka w stylu młodzieżowym?

W niedalekiej przeszłości fryzura, jaką jest kok, znacząco zyskała na popularności. Co za tym idzie, kreatywni fryzjerzy oraz styliści zaczęli wprowadzać wiele ciekawych urozmaiceń i nowych metod na jej wykonywanie. Jedną z najczęściej spotykanych metod jest upięcie w stylu młodzieżowym. Do jego wykonania potrzebne nam będą:

  • Dwie gumki
  • Grzebień lub szczotka
  • Kilka wsuwek
  • Lakier do włosów.

1. Pierwszy krok to przedzielenie włosów na dwie równe części. Aby było to dość dokładne, możemy użyć grzebienia.

2. Następnie musimy po obu stronach, związać włosy w „pętelki” blisko czubka głowy. Kolejnym krokiem, który powinniśmy wykonać, jest przeplecenie, przez siebie pętelek.

3. Ostatnim etapem jaki dzieli nas od pięknego koka, będzie usztywnienie całości przy użyciu wsuwek i lakieru.

Tak wykonana fryzura powinna wytrzymać cały aktywny dzień!

Jak zrobić koka z wykorzystaniem wypełniacza?

Wykorzystanie wypełniacza to definitywnie jedna z najprostszych metod na samodzielne wykonanie nietypowego, schludnego koka. Duży plus takiej fryzury stanowi możliwość wyboru dowolnej wysokości, na której będzie się ona znajdować.

1. Na początek musimy związać włosy w tradycyjny kucyk. Może się on znajdować na wybranej przez nas wysokości.

2. Następnie należy umieścić wypełniacz na kucyku i przykryć go włosami.

3. Gdy włosy dokładnie zakrywają wypełniacz, możemy związać je przy użyciu gumki.

4. Ostatni krok to owinięcie wystających włosów dookoła gumki, tak, aby nie była ona widoczna. Jeżeli fryzura nie jest wytrzymała, powinniśmy podobnie jak w przypadku koka młodzieżowego wzmocnić ją wsuwkami oraz lakierem do włosów.

Czy z kucyka może powstać ładny kok?

Jeśli chcemy uzyskać ładnego koka, ale rano nie mamy zbyt dużo czasu, istnieje możliwość zrobienia fryzury w niecałą minutę! Najpierw musimy stworzyć z włosów pętelkę. Kolejno wystarczy, że pozostałe, wystające od dołu włosy owiniemy wokół gumki i przymocujemy je wsuwkami. Jest to jedna z najszybszych możliwych do wykonania samodzielnie fryzur. Przy pierwszych próbach może nie wychodzić nam ona perfekcyjnie, lecz z czasem powinniśmy oswoić się z techniką i wykonywać ją w zaledwie minutę.

Jakiego koka wybrać?

Wybór koka, nie należy do najłatwiejszych zadań. Istotnymi aspektami, którymi powinniśmy się kierować, są:

  • Kształt twarzy
  • Długość włosów
  • Osobiste preferencje
  • Czas, jaki możemy przeznaczyć na wykonanie fryzury.

Biorąc pod uwagę fakt, iż niektóre fryzury wymagają od nas poświęcenia większej ilości czasu oraz posiadania określonej długości włosów, nie dla każdego będą one odpowiednie. Warto również pamiętać, że opinia innych na temat danego upięcia nie powinna wpływać na nasze zdanie, gdyż to my musimy czuć się ze sobą dobrze. Istnieje mnóstwo różnego rodzaju koków, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie!