Jak się ubrać na ślub cywilny? Podpowiadamy!

Przed Tobą ślub cywilny? Z pewnością jako gość staniesz przed wyborem sukienki, którą będziesz chciała ubrać na tę uroczystość. Czy ubiór gościa różni się w zależności od tego, czy jest to ślub cywilny, czy ślub kościelny? W poniższym wpisie znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

Jakie są modne sukienki na ślub cywilny w tym sezonie?

Wybór sukienki na wesele wcale nie musi być tak prosty jak mogłoby się wydawać. Co ważne warto podkreślić, że sukienki weselne jako gość nie różnią się patrząc na to, czy ślub jest kościelny, czy cywilny. Należy zwrócić przede wszystkim uwagę, aby piękne sukienki na wesele były wygodne.

Modne sukienki na wesele 2024 to zarówno długie sukienki, jak i krótkie sukienki. Królują sukienki rozkloszowane, które będą pięknie układać się w tańcu. Goście często wybierają sukienki kopertowe, ponieważ na wielu sylwetkach bardzo dobrze się prezentują.

Na weselach w plenerze często wybierana jest sukienka maxi w stylu boho, tak, aby oddać klimat uroczystości. Na takich ślubach można widzieć często letnie sukienki. Są one niesamowicie zwiewne i mogą posłużyć też na inne okazje. Rzadziej wybierane są sukienki koronkowe, króluje prosty fason sukienki oraz asymetryczne sukienki. Sukienki ołówkowe są bardzo eleganckie, ale często stosunkowo niewygodne.

Coraz więcej osób decyduje się na dwie sukienki, jedną na ślub, a drugą na przyjęcie weselne. Niezwykle ważny jest kolor sukienki. Warto wystrzegać się bieli (to kolor panny młodej) oraz wiele osób rezygnuje z sukienki weselnej w kolorze czarnym. Stylowe sukienki w tym sezonie są w kolorze czerwonym.

Gdzie znaleźć eleganckie sukienki na ślub?

Najpiękniejsze sukienki na ślub dla gościa można znaleźć zarówno stacjonarnie, jak i online. Wybierając tą drugą opcję warto zamówić sukienki weselne wcześniej tak, aby w razie np. złego rozmiaru wymienić ją na inną. Plusem zakupów stacjonarnych jest fakt, że ktoś może pomóc nam dobrać odpowiednią sukienkę.

Ile kosztują niepowtarzalne sukienki na wesele?

Tanie sukienki możesz znaleźć z tzw. drugiej ręki. Często sukienki na wesele niektórzy traktują jako tj. na jedno wyjście. W takich miejscach weselne sukienki są dostępne w cenach kilkudziesięciu złotych.

Ekskluzywne sukienki na okazję ślubu można znaleźć w salonach, gdzie panny młode kupują swoje suknie. Są to najczęściej eleganckie suknie, które sprawdzą się np. dla świadkowej, czy druhny. Często wybierane są sukienki tiulowe, lub standardowe koktajlowe sukienki. Takie eleganckie modele mogą kosztować od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

Gdzie najczęściej szukasz sukienki na takie okazje?