Ciąża to wyjątkowy stan w życiu każdej kobiety. Pod sercem rozwija się dziecko- nowe życie, które niebawem pojawi się na świecie. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się, czy orgazm w ciąży jest wskazany, bezpieczny, czy na ten czas należy zrezygnować z tego typu bliskości z własnym partnerem? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.
Czy orgazm w ciąży jest bezpieczny?
Przed współżyciem, bardzo wiele kobiet zastanawia się, mając wiele obaw, czy mając orgazmy w ciąży, nie zagraża swojemu nienarodzonemu dziecku. Z całą pewnością jest to stan podniecenia całego organizmu, który wywołuje sporo przyjemnych doznań i emocji. Na samym początku należy zaznaczyć, że jeśli istnieją przeciwwskazania do współżycia w czasie ciąży, z całą pewnością poinformuję o tym lekarz prowadzący, który regularnie dokonuje badań, czy wykonuje USG. Może zdarzyć się, że łożysku ułoży się w sposób przodujący, gdzie penetracja będzie przeciwwskazaniem. Jeśli jednak nie dostaniemy takiej informacji od ginekologa, z całą pewnością należy założyć, że orgazm w ciąży będzie całkowicie bezpieczny i nie będziemy musieli obawiać się o takie zbliżenia z partnerem, mając na uwadze dobro i zdrowie naszego dziecka.
Podczas uprawiania seksu w ciąży warto jednak wybrać kilka sprawdzonych, całkowicie bezpieczny pozycji. Jedną z najbardziej polecanych, całkowicie bezpieczna, jest pozycja na boku.
Uprawianie seksu w czasie ciąży a kobiece doznania
Kiedy już znamy kwestię dotyczącą bezpieczeństwa orgazmu w ciąży, kolejnym zagadnieniem, z którym należy się zapoznać, jest fakt, jak wygląda intensywność doznań seksualnych, kiedy znajdziemy się w ciąży. Jak w przypadku każdego orgazmu, jest to kwestia wysoce indywidualna, zależna od każdej kobiety. Dla jednych orgazmy w czasie trwania ciąży są o wiele bardziej intensywne, bądź mają inny charakter- są dłuższe, odczuwa się przyjemne pulsowanie. Inne kobiety nie odczuwają satysfakcji seksualnej podczas stanu błogosławionego, bądź orgazmy są krótsze i mniej intensywne. Nie ma więcej jednej, klarownej odpowiedzi na tego typu pytanie.
Nie rezygnuj z bliskości z partnerem i ciesz się rozkoszą także w czasie ciąży!
Jesteś w ciąży? Pamiętaj, że nie musi być to stan całkowitej ascezy. Twój organizm jest przygotowany do rozwoju płodu, a jednocześnie do czerpania satysfakcji i przyjemności z życia seksualnego z własnym partnerem. Co więcej, seks niejednokrotnie możemy rozładować napięcie, które spowodowane jest tzw. burzą hormonów, która ma miejsce podczas stanu błogosławionego.