Jaki kolor paznokci do czerwonej sukienki? Podpowiadamy!

Częstym problemem wśród kobiet jest to, jakie paznokcie, a w zasadzie ich kolor dopasować do konkretnego ubrania. Naturalnym jest to, że kobiety chcą wyglądać przepięknie, więc dość istotną kwestią może być dobranie koloru, by nie narazić się na wpadkę. Kobiety pojawiają się na oficjalnych uroczystościach i wtedy w dobrym guście jest mieć pomalowane paznokcie, chociaż można to zrobić również bez okazji. Wzięliśmy pod lupę czerwoną sukienkę, czyli jedną z najczęściej wybieranych kreacji przez panie. Chcąc sięgnąć po nasze porady odnośnie dopasowania koloru paznokci, zachęcamy do lektury naszego tekstu.

Czy paznokcie muszą być w tym samym kolorze co sukienka?

Oczywiście, że nie! Utarło się przekonanie, że skoro mamy na sobie czerwoną sukienkę, to i również kolor paznokci musi mu odpowiadać. To nieprawda! Jest przecież wiele kobiet, które niekoniecznie przepada za malowaniem paznokci. Istotne jest to, że niekoniecznie opłacalna będzie jednorazowa zmiana koloru paznokci, co przecież może równać się z wizytą u kosmetyczki i wydaniem dodatkowych pieniędzy za usługę. Nie musi być to zatem taki sam kolor jak sukienka, czyli czerwony, chociaż trzeba obiektywnie powiedzieć, że ten kolor wygląda bardzo ładnie i komponuje się z ubraniem.

Czerwony kolor daje poczucie pewności siebie u kobiety i tego, że czuje się w swoim ciele bardzo kobieca. Gwarantujemy, że nie pozostanie to bez spojrzeń innych, którzy z zazdrością będą patrzeć na piękne paznokcie. Mogą być to również odcienie czerwone jak też kolory sąsiadujące, np. bordowy. Będzie to w dobrym guście, a bordowy jest kolorem dającym duże możliwości kombinowania z resztą makijażu. Najważniejsze jest to, aby czuć się dobrze sama ze sobą i nie robić tego tylko po to, żeby się przypodobać na siłę innym. Na samym końcu to tylko paznokcie i nie są one żadnym wyznacznikiem człowieczeństwa i kobiecości, niemniej jednak dobrze jest o siebie zadbać.

Jak czerwona sukienka to butelkowa zieleń i czerń!

Często wśród kobiet pojawia się zagwozdka, czy można grać na kontrastach poprzez kolor paznokci. Odpowiadamy – tak, jak najbardziej! Jeżeli idziesz na imprezę i zakładasz czerwoną sukienkę, to na pewno chcesz się pokazać z jak najlepszej strony. Dobrze jest zatem mieć taki kolor paznokci, w którym będziesz czuć się kobieco.

Bardzo dobrą propozycją będzie butelkowa zieleń, która będzie dodawać uroku i elegancji. Nie każda kobieta czuje się na tyle drapieżna albo już jest zbyt dojrzała na szaleństwa, więc dla takich kobiet ten właśnie odcień będzie doskonałą opcją. Chcąc jednak zaszaleć maksymalnie, warto wybrać czerń, która zawsze jest klasyczna, jednak trzeba tutaj pamiętać o reszcie stroju. Takie paznokcie doskonale będą pasować do czarnego obuwia.

Czy można mieszać kolory do czerwonej sukienki?

I tutaj nie ma żadnych przeciwskazań. Nie ma przecież jednej etykiety, która miałaby mówić, że coś nie pasuje do czerwonej sukienki. Oczywiście, jeżeli decydujecie się na wzorki do czerwonej sukienki na wesele czy inną uroczystość, to na pewno nie polecamy szokujących wzorów, tylko najlepiej postawić na 100% klasyki. Mogą być to mieszanki kolorów, a równie dobrze możecie bawić się większą paletą barw.

Dosyć podobnie wygląda kwestia grubości paznokci. Dobre dodatki w połączeniu z odpowiednią grubością sprawiają, że kobieta będzie się doskonale czuć we własnym ciele i na pewno inne panie również je zauważą. Pamiętajcie jednak, żeby były to kolory i detale, które odzwierciedlają wasza osobowość, a nie są tylko sztampą narzuconą z zewnątrz – to wy macie czuć się dobrze!