Z czego wykonana jest biżuteria sztuczna?

Słysząc nazwę metal biżuteryjny, stop jubilerski czy biżuteria pozłacana zastanawiamy się z jakich metali może być wykonana taka biżuteria? Oczywiście najczęściej z biżuterią kojarzą się nam metale szlachetne czyli złoto oraz srebro, tak naprawdę jednak mówiąc złota biżuteria, wcale nie mamy na myśli czystego złota tylko również stop jubilerski. Próba złota 333 i 585 to nic innego niż jego procentowa zawartość, która odpowiada 33 i 58% zawartości złota w stopie.

Zakup biżuterii ze złota, to niestety duży wydatek, dlatego coraz częściej u osób, które lubią często zmieniać noszone ozdoby gości biżuteria pozłacana czy biżuteria sztuczna. Co zatem kryje się pod tymi nazwami?

Biżuteria sztuczna

  • to biżuteria wykonana z stopów metali np. miedzi, cynku, które po pierwsze nie zawierają w swoim składzie metali szlachetnych i po drugie łatwo się utleniają. Często stosuje się w tym przypadku określenie, że są to tzw. stopy biżuteryjne.

Biżuteria pozłacana

  • jest to biżuteria wykonana najczęściej z miedzi lub stali chirurgicznej, galwanicznie pokrytej cienką warstwą złota, która jest następnie dodatkowo pokrywana specjalnym lakierem jubilerskim.

W dzisiejszych czasach wizualnie różnica pomiędzy biżuterią sztuczną a biżuterią szlachetną coraz bardziej się zaciera i tak naprawdę trudno je odróżnić. Stosowane do produkcji biżuterii sztucznej wysokiej jakości materiały, a także coraz trwalsze i grubsze warstwy zabezpieczające powodują, że staje się ona coraz lepszą alternatywą dla drogiej biżuterii szlachetnej.

Biżuteria sztuczna i biżuteria pozłacana z oferty naszego sklepu Ladytorebka.pl ma trzy główne zalety: niską cenę, staranne wykonanie i bardzo dobrej jakości materiały.