Typy urody wiosna lato jesień zima - jakim typem urody jesteś? Jak dobrać biżuterię do typu urody?

Niezależnie od tego jakie aspekty bierzemy pod uwagę i czym kierujemy się kupując biżuterię - ważny jest efekt końcowy - mamy po prostu wyglądać świetnie. Na pewno słyszałyście o porównaniu typu urody do pór roku, oczywiście, pewnie kojarzycie to raczej z wyborem kosmetyków lub tonacji garderoby, ale może warto również skorzystać z wiedzy na ten temat wybierając dla siebie biżuterię, która najlepiej podkreśli naszą urodę?


Typ urody Wiosna.

Jaka jest wiosna? Oczywiście: delikatna i ciepła. Ma włosy blond i oczy w dowolnym kolorze ale w delikatnym odcieniu.

Jaka biżuteria pasuje do wiosny? Wiośnie najlepiej pasują kolory pastelowe i jasne, idealna będzie dla wiosny biżuteria w kolorze złota, biżuteria z pereł w ciepłych odcieniach oraz kolczyki i naszyjniki ozdobione żółtymi i zielonymi kamieniami. Kolczyki pozłacane czy naszyjnik ze stali chirurgicznej w kolorze złota sprawdzą się idealnie i cudownie podkreślą ciepły typ urody Pani Wiosny.

Typ urody Lato.

Jakie jest lato? Oczywiście: chłodne i jasne. Ma „mysie” włosy i jasne oczy: jasnoszare, jasnoniebieskie lub jasnozielone.

Jaka biżuteria pasuje do lata? Lato będzie pięknie wyglądać w bieli i szarościach, idealnym wyborem będą perły w chłodnym odcieniu. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę w przypadku Pani Lato będzie biżuteria w kolorze srebra a wisienką na torcie dekoracyjna zawieszka lub kolczyki wiszące w srebrnym kolorze ozdobione niebieskimi lub różowymi kamieniami.


Typ urody Jesień.

Jaka jest jesień? Oczywiście: ciepła i kontrastowa. Ma rude włosy i zielone, brązowe lub piwne oczy.

Jaka biżuteria pasuje do jesieni? Ten typ urody kocha kolory natury i ziemi, doskonałym wyborem dla Pani Jesieni jest oczywiście złoto. Biżuteria w odcieniach słońca plus żółte, brązowe, miodowe i czerwone kamienie, to biżuteria wymarzona dla Pani Jesieni.


Typ urody Zima.

Jaka jest zima? Oczywiście: zimna i wyrazista. Ma czarne włosy i ciemne oczy w zielonym, niebieskim lub brązowym kolorze.

Jaka biżuteria pasuje do zimy? Oczywiście idealne dla Pani Zimy są kolory śniegu i lodu czyli biały, srebrny, niebieski i granatowy, ale pasuje jej również kolor czarny i fioletowy. Zimy mogą pozwolić sobie na zakładanie masywnej, bogato zdobionej dużymi kamieniami biżuterii w kolorze srebra.

A co jeśli takie zestawienie jest zbyt ogólne i nijak nie możesz dopasować swojej urody do żadnego z opisanych typów? Przecież nie każda z nas to typowa jasnowłosa Wiosna, słowiańskie Lato, kasztanowa Jesień czy oryginalna Królewna Śnieżka. Odpowiedź jest prosta: masz oryginalny typ urody i warto zrobić wtedy prosty test. Załóż dwa kolczyki jeden złoty, drugi srebrny i zdaj się na własną intuicję, która na pewno podpowie Ci czy jesteś typem urody ciepłym czy zimnym. Jeżeli jednak nadal będziesz miała wątpliwości, dla potwierdzenia wykonaj drugi test. Użyj do niego białej kartki papieru i przyłóż ją do dekoltu. Jeżeli jesteś typem urody zimnym skóra będzie różowa, jeżeli typem ciepłym, to skóra będzie w odcieniu żółtym.

Pamiętaj, jednak że reguły, nie oznaczają, że zawsze sztywno należy im się podporządkować. Takie reguły to wskazówka ułatwiająca wybór, a nie twarda zasada, to wcale nie znaczy że Pani Lato musi zrezygnować z ulubionego srebra, a Pani o ciepłym typie urody – ze złota. Najfajniejsze przecież są własne eksperymenty i samodzielnie testowanie w czym czujemy się najlepiej!