Kiedyś jedna z polskich Podróżniczek, kobieta bardzo lubiąca biżuterię powiedziała że: „biżuteria jest amuletem współczesnej kobiety” i myślę, że miała w 100% rację. Potwierdza te słowa choćby fakt, że projektanci biżuteryjni w proponowanych wzorach kolczyków, zawieszek czy pierścionków od lat bardzo chętnie sięgają do różnych symboli a miłośniczki ozdób niezmiennie i bardzo chętnie te symbole noszą.

Czy wiesz co symbolizuje drzewo życia, księżyc, gwiazdy itd? Jakie są najbardziej popularne symbole w biżuterii?

KSIĘŻYC – jest uważany za magiczny symbol oznaczający kobiecą siłę, macierzyństwo i płodność, symbol, który łagodzi silne emocje i wyostrza intuicję, wykorzystywany najczęściej jako motyw ozdabiający kolczyki. Motyw ten symbolizuje również życiową zmianę – np. zmianę sytuacji zawodowej czy nowy związek. Oczywiście, że piękne kolczyki księżyce w nowej pracy czy na randce z nowym partnerem będą pasowały idealnie.

GWIAZDY – to jeden z ulubionych kobiecych symboli, symbol szczęścia i sukcesu, może więc warto aby naszyjnik z gwiazdkami, kolczyki gwiazdki czy bransoletka z gwiazdkami znalazły się w naszej biżuteryjnej kolekcji i dodawały nam jeszcze więcej pewności siebie.

DRZEWO, DRZEWO SZCZĘŚCIA lub DRZEWO ŻYCIA - to motyw symbolizujący życie, długowieczność i zdrowie, symbolizuje również szczęście, mądrość i bezpieczeństwo. Naszyjnik drzewo życia lub wiszące kolczyki drzewko szczęścia to również piękny symbol kobiecej ambicji i mądrości.

ANIELSKIE SKRZYDŁO - symbol ochrony przed złem ale także symbol wolności, realizacji marzeń, wyobraźni i nieograniczonej swobody. Kolczyki skrzydło, naszyjnik czy bransoletka z zawieszką w kształcie skrzydła są talizmanami, które chronią, dodają energii i pomagają w osiągnięciu zaplanowanych celów.

PIÓRKO – symbol natchnienia, inspiracji, życia i sprawiedliwości, kolczyki pióra czy naszyjnik z piórkiem to idealny amulet dla ludzi twórczych i urodzonych podróżników, którzy uwielbiają zwiedzać świat.

ŁAPACZ SNÓW - cudowny symbol dbający o duchową równowagę i dobre sny, kolczyki łapacz snów czy naszyjnik łapacz snów, to doskonały pomysł na modny talizman dla każdej życiowej marzycielki.

NIESKOŃCZONOŚĆ – symbolizuje trwające wiecznie uczucie, uczucie przyjaźni, jak i miłości. Jest także symbolem wierności. Bransoletka nieskończoność czy naszyjnik nieskończoność to idealny podarunek dla bliskiej osoby, której w prosty sposób chcemy powiedzieć, co czujemy i że jest dla nas bardzo ważna.

SERCE – to symbol którego znaczenia nie trzeba wyjaśniać, wszyscy wiemy, że serce symbolizuje miłość i oddanie drugiej osobie. Naszyjnik z serduszkiem czy kolczyki serca podarowane wybrance gwarantują zrozumienie bez słów.

CZTEROLISTNA KONICZYNA – najbardziej znany symbol szczęścia. Przypisuje się również znaczenie poszczególnym liściom: pierwszy to nadzieja, drugi wiara, trzeci miłość a czwarty przynosi szczęście. Więc może warto aby kolczyki koniczynki czy bransoletka z koniczynką talizmany dające szczęście, nadzieję, radość i uśmiech losu ozdabiały nasze uszy i dłonie?

Trzeba przyznać, że symboliczne wzornictwo w biżuterii jest nierozerwalnie związane z kobiecą naturą i niezależnie od tego czy wierzymy w moc talizmanów, czy patrzymy na ich moc z „przymrużeniem oka” to może każda z nas powinna wybrać dla siebie swój ulubiony, wyjątkowy amulet?