Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Jeżeli kiedykolwiek zadałaś sobie pytanie: jakie kolczyki mi pasują? W jakich kolczykach wyglądam najlepiej? Co wybrać: delikatne sztyfty, klasyczne koła czy długie koczyki wiszące? Czym kierować się wybierając kolczyki? Koniecznie przeczytaj poniższe wskazówki, które mam nadzieję ułatwią Ci wybór.

Przy wyborze kolczyków trzeba koniecznie wziąć pod uwagę dwa aspekty:

po pierwsze typ urody:

  • jeśli posiadasz ciepły odcień skóry – wybieraj kolczyki w kolorze złota i kolorowe kamienie,

  • jeśli natomiast odcień Twojej skóry jest chłodny – idealne będą dla Ciebie kolczyki w kolorze srebra, perły i bezbarwne kryształy.

po drugie kształt twarzy:

Jakie kolczyki pasują do okrągłej twarzy?

Okrągła twarz, to twarz w której wysokość i szerokość są takie same, najlepiej sprawdzą się w tym przypadku kolczyki, które ją wyszczuplą twarz i optycznie wydłużą. Wybieraj więc kolczyki długie, wiszące i wąskie – w takiej biżuterii Twoja twarz będzie się prezentować najlepiej.

Jakie kolczyki pasują do kwadratowej twarzy?

Kwadratowa twarz to mocne rysy, jej szerokość na wysokości czoła, policzków i szczęki jest zbliżona. Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku będzie biżuteria dzięki której wysmuklisz twarz. Idealne dla Ciebie będą kolczyki koła lub kolczyki w kształcie kropli czy kolczyki łezki. Unikaj geometrycznych, ostrych kształtów, wybieraj owale i koła, które dodadzą Twojej twarzy lekkości i złagodzą rysy.

Jakie kolczyki pasują do trójkątnego kształtu twarzy?

Wąski podbródek i szerokie czoło to cechy charakterystyczne dla twarzy trójkątnej. Jeżeli jesteś jej posiadaczką, wybieraj kolczyki geometryczne a także kolczyki sztyfty, dzięki którym Twoja twarz stanie się bardziej harmonijna. Dobrym wyborem będą również kolczyki geometryczne rozszerzające się ku dołowi.

Jakie kolczyki pasują do twarzy owalnej?

Twarz owalna to najbardziej proporcjonalny rodzaj twarzy. Pasuje do niej większość modeli kolczyków. Jeżeli jesteś jej szczęśliwą posiadaczką, możesz sobie pozwolić zarówno na kolczyki koła, kolczyki geometryczne, delikatne łezki czy duże, kolczyki wiszące.